Wniosek kredytu hipotecznego – potrzebne dokumenty

wniosek kredytu hipotecznego

Kupno nowego mieszkania, domu czy działki zawsze wiąże się z dużymi emocjami, które wpływają na podejmowane decyzje. Aby rozsądnie podejść do tematu i zdecydować się na bank udzielający nam kredytu na najlepszych warunkach, musimy wiedzieć, jak wygląda wniosek kredytu hipotecznego. Na jakiej podstawie się go udziela i co powinniśmy dostarczyć bankowi? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Wniosek kredytu hipotecznego – formalności

W dobie internetu nawet tak ważną czynność, jaką jest zaciągnięcie kredytu, możemy wykonać bez wychodzenia z domu. Aby jednak go uzyskać, powinniśmy złożyć odpowiednio przygotowany wniosek kredytu hipotecznego. Oto kilka dokumentów, które muszą się znaleźć w banku wraz z wypełnionym przez nas druczkiem.

Wysokość dochodu i rodzaj zatrudnienia

Te dwa elementy grają kluczową rolę w przypadku brania kredytu hipotecznego. Na ich podstawie ustalana jest nasza zdolność kredytowa i możliwość spłacania rat.

Historia w Biurze Informacji Kredytowej

Nasz wpis w BIK-u ma duże znaczenie dla banku. Zazwyczaj pożyczkodawcy chętniej udzielają kredyt hipoteczny, jeśli petent ma już na swoim koncie jakąś pożyczkę, czy sprzęt wzięty na raty. Dzięki skrupulatnej spłacie i terminowości można liczyć na szybsze uznanie naszego wniosku.

Inne dokumenty potrzebne do wniosku kredytowego

Kolejnymi ważnymi punktami jest:

  • ilość osób w gospodarstwie domowym,
  • wkład własny,
  • a także zabezpieczenie kredytu.

Do wniosku o kredyt hipoteczny powinniśmy dostarczyć także informację o wycenie nieruchomości, którą planujemy zakupić, a także inne zaświadczenia wymagane przez bank indywidualnie. W razie wątpliwości zawsze możemy posłużyć się radą doradcy kredytowego. Kontakt z taką osobą jest bardzo ważny, ponieważ dzięki jej pomocy mamy szansę na szybsze osiągnięcie kredytu.

Zobacz również co powinna zawierać odpowiednio przygotowana umowa kredytowa i na co zwrócić szczególną uwagę.

Jak więc widzimy, wiosek o kredyt hipoteczny dla osoby niezaznajomionej z tematem może wydawać się skomplikowaną czynnością. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i trosce o swoje interesy możemy go jednak wypełnić bez problemu.

Related Post