Kredyt mieszkaniowy z wkładem własnym – rozwiązanie dla inwestorów

Kredyt mieszkaniowy z wkładem własnym

Inwestycje w nieruchomości od zawsze mają status bardziej lub mniej opłacalnych, ale pewnych. Kredyt mieszkaniowy z wkładem własnym, to doskonała oferta dla klientów indywidualnych ale również dla inwestorów. Kiedy i dlaczego taki kredyt jest opłacalny?

Wkład własny – wysokość i forma

Obecnie wszystkie banki udzielające kredytów hipotecznych wymagają wkładu własnego w zakup kredytowanej nieruchomości. Wkład ten wynosi zwykle przynajmniej około 20% wartości mieszkania, domu, czy działki. Warto przy tym pamiętać, że z reguły im większy wkład, tym większa zdolność kredytowa. W związku z tym otrzymamy korzystniejsze warunki, na jakich udzielany jest kredyt mieszkaniowy z wkładem własnym. Osoby inwestujące w mieszkania pod wynajem, często decydują się na wkład nawet dwu i trzykrotnie przekraczający wymagane minimum. Szczególnie jeśli z obliczeń wynika, że przy takim wkładzie rata otrzymanego kredytu zostanie w całości pokryta comiesięcznymi wpływami z najmu.

Kredyt mieszkaniowy z wkładem własnym – kiedy będzie spłacał się sam?

Inwestycje w mieszkania pod wynajem, to popularny sposób na lokowanie nadwyżek kapitału. Dzieje się tak zwłaszcza w miastach, które są siedzibą popularnych uczelni wyższych. Zazwyczaj osoby, które chcą zainwestować w nieruchomość zaciągają kredyt mieszkaniowy z wkładem własnym. Dzięki dobrej kalkulacji wkładu, okresu kredytowania i wysokości miesięcznej raty, kredyt – mówiąc kolokwialnie – spłaca się sam i po paru latach mieszkanie zaczyna przynosić czysty zysk.

Sprawdź dokładnie co trzeba brać pod uwagę zaciągając kredyt.

Kredyt hipoteczny z wkładem własnym, jest więc świetną propozycją nie tylko dla usamodzielniających się młodych ludzi. Może też stanowić doskonałe rozwiązanie dla osób chcących pomnożyć posiadane nadwyżki finansowe, które w danym momencie nie są wystarczająco wysokie na zakup finansowany w całości ze środków własnych.