Kalkulator rat kredytowych – jak działa

kalkulator rat kredytowych

Każdy kredyt to pewne zobowiązanie finansowe. Zanim jednak złożymy wniosek o udzielenie nam kredytu do odpowiedniej placówki bankowej musimy najpierw rozeznać się w tym, czy rzeczywiście będzie nas na takie zobowiązanie stać. Nie zapominajmy, że za kredyt trzeba zapłacić i to z nawiązką. Natomiast w przypadku kredytu hipotecznego raty będziemy spłacać od kilkunastu do kilkudziesięciu lat.

Wysokość rat kredytu – jak obliczyć ratę kredytu?

Kalkulator rat kredytowych pomoże nam obliczyć ratę kredytu, o który mamy zamiar się starać. Dzięki temu dowiemy się, czy nas na niego stać. Kalkulator rat kredytowych to proste w obsłudze urządzenie internetowe, do którego dostęp może mieć każdy. Wystarczy jedynie dostęp do internetu. Na co jednak składa się całkowity koszt raty kredytu gotówkowego i co należy przy tym brać pod uwagę?

Zobacz co trzeba brać pod uwagę wybierając kredyt hipoteczny.

Jak dokładnie obliczyć ratę kredytu?

Kalkulator rat kredytowych dostępny jest na różnych stronach internetowych. By z jego pomocą obliczyć wysokość naszej miesięcznej raty potrzebne są dane związane z kosztami kredytu. Przede wszystkim trzeba podać:

  • kwotę kredytu
  • czas na jaki planujemy zaciągnąć kredyt,
  • całkowity koszt kredytu
  • rodzaj rat kredytowych – raty równe czy malejące.

Dzięki tym informacjom kalkulator rat kredytowych przygotuje przykładowa analizę miesięcznych kosztów naszego kredytu. Oczywiście należy pamiętać, że są to jedynie kwoty przybliżone, dokładne informacje dostaniemy od banku w harmonogramie spłaty kredytu po podpisaniu umowy kredytowej.

Całkowity koszt kredytu

Okazuje się, że całkowity koszt kredytu gotówkowego to nie jedynie samo oprocentowanie. Każdy, kto tak myśli jest w wielkim błędzie. Owszem, możesz teraz i w tej chwili skorzystać z pomocy kalkulatora rat kredytu, jednakże warto uwzględnić w tym przypadku również to, co konkretnie wypływa na wysokość raty naszego kredytu. Otóż na całkowity koszt rat naszego kredytu składa się między innymi: marża kredytu, prowizja za jego udzielenie, okres kredytowania, rodzaj rat, na które się zdecydujemy, odsetki, a także dodatkowe koszty, takie jak na przykład ubezpieczenie kredytu. Istotne jest również to, iż kalkulator kredytowy pozwoli nam na stworzenie harmonogramu spłaty dotyczącego rat równych oraz malejących.

Oprócz tego dowiemy się ile będziemy musieli zapłacić za pożyczony pieniądz, a także tego jaka będzie wysokość odsetek danego kredytu w każdej racie, a także ile długu pozostanie nam do spłacenia po uregulowaniu każdej następnej płatności. Dlatego nie czekaj i już dziś oblicz ratę każdego kredytu, który Cię zainteresował. Sprawdź już wcześniej, czy Cię na niego stać!

Related Post